تحصیل در امریکا

افتضاحبدمتوسطخوبعالی (۳ رای, امتیاز: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...

پذیرش تحصیلی امریکا

پذیرش تحصیلی امریکا در دانشگاههای با رنکینگ بالای جهانی امریکا و استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاههای امریکا ، جهت پذیرش تحصیلی امریکا همه ساله متقاضیان زیادی را راهی امریکا می نماید.

تحصیل در امریکا

دانشگاههای امریکا دانشجویان خارجی و ایرانی را جهت پیشبرد اهداف علمی و اقتصادی جذب می نمایند.

تحصیل در امریکا و دریافت ویزای تحصیلی F1 نیازمند کسب  اطلاعات بسیاری است. تحصیل در امریکا را با کسب اطلاعات از سایت موسسه یا کمک مشاورین مجرب موسسه می توانید به آسانی تجربه نمائید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا:

بورسیه تحصیلی در دانشگاههای امریکا بیشتر به دانشجویان مقطع دکترا و فوق لیسانس و به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد.

در دانشگاههای امریکا بورسیه تحصیلی در امریکا می تواند قسمتی تا تمامی هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا را شامل شود.

تحصیل در امریکا را در دانشگاههایی پیگیری نمائید که از نظر بودجه در شرایط مناسبی برای ارائه بورسیه تحصیلی باشند.

رشته های تحصیلی در امریکا

بهترین دانشگاههای امریکا نیز دانشجویان را برای تمامی رشته ها و مشاغل نمی توانند آماده سازند. ادامه تحصیل را با توجه به رشته های تحصیلی در امریکا و مورد علاقه خود در دانشگاهی در امریکا دنبال نمائید که در رشته مورد نظر شما دارای رنک جهانی مناسبی باشد و در دانشگاههای تخصصی رشته مورد نظر خود دنبال نمائید.

تحصیل در بهترین دانشگاههای امریکا:

امریکا فهرست رسمی از بهترین دانشگاهها اعلام نمی نماید.

رنکینگ دانشگاههای امریکا بر مبنای فهرست هایی که از موسسات خصوصی یا سازمان های خصوصی که در این مورد اطلاعات دانشگاهها را جمع آوری می نمایند تعیین می شود. رنکینگ دانشگاههای امریکا براساس نظریات صاحب نظران ، اساتید ، بودجه تحقیقاتی ، تعداد دانشجو ، سال تاسیس ، تعدد رشته ها ، تعداد اساتید ، تعداد مقالات و … تعیین می شود. رنکینگ دانشگاه های امریکا بر مبنای رفرنس های مختلف متفاوت می باشد. تحصیل در امریکا را در دانشگاهی انتخاب نمایید که  در رشته شما شرایط علمی مناسبی داشته باشد. تحصیل در بهترین دانشگاههای امریکا تخصص ماست.

 

شهریه دانشگاههای امریکا :

تحصیل در امریکا نیازمند هزینه تحصیلی سالیانه حدود ۱۵۰۰۰ دلار آمریکایی تا ۲۵۰۰۰ و حتی بیشتر می باشد. شهریه دانشگاههای آمریکا را می توانید در لینک مربوطه ببینید. تحصیل در آمریکا را در دانشگاهی که از نظر شهریه سالیانه تحصیل رقم معقول و نزدیک به بودجه شما داشته باشد انجام دهید.

 

فاندها در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا معمولا برای دانشجویان ممتاز بصورت Research Assistant(RA)  یا Teaching Assistant(TA) امکان پذیر میباشد. فاند در امریکا  یا کمک هزینه های تحصیلی در امریکا معمولا از طریق دانشگاهی که در آن تحصیل میکنید قابل دریافت میباشد.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در آمریکا در مقطع تحصیلات تکمیلی، طبق آمارها برای بیشتر از ۵۰% دانشجویان ارائه شده است.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در آمریکا برای مقطع لیسانس طبق آمارها به ۱۰% دانشجویان تعلق گرفته است.

بورسیه تحصیلی آمریکا طبق آمارها معمولا به دانشجویان فوق لیسانس و دکترا تعلق میگیرد.

بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع لیسانس بر اساس شایستگی علمی،خدمات اجتماعی،توانمندی های ورزشی،استعداد ها و هنرهاو… ارائه میشود.

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای فوق لیسانس (Master)و دکترا(Phd)  دستیاری، تدریس یا تحقیق ارائه میشود.

دستیاری در دانشگاه های آمریکا در حین تحصیل در آمریکا در زمینه تحقیق  (Research Assistant)یا تدریس (Teaching Assistant)  اعطا میشود.

دانشجویان  بورسیه دستیاری در حین تحصیل در آمریکا بایستی به دانشجویان مقاطع پایین تر درس بدهند یا بایستی اساتید را در زمینه های تحقیقاتی یاری نمایند.

بورسیه تحصیلی در امریکا برای دانشجویان معمولا برای ترم دوم به بعد که استاد با شرایط دانشجو در حین تحصیل در آمریکا آشنا گردید،ارائه میشود.

فاندهای دانشگاهی در آمریکا معمولا از طریق منابع دولتی، ایالتی و خصوصی تامین میشود.

کمک هزینه تحصیل در آمریکا برای حدودا ۴% دانشجویان ارائه میشود.

تحصیل در آمریکا یا شرایط بورسیه تحصیلی را میتوانید از طریق ما پیگیری نمایید.

بورسیه تحصیلی آمریکا و اطلاعات بیشتر آنرا از طریق سایت موسسه apig.ir پیگیری نمایید.

تحصیل در آمریکا و نکات اصلی و اولیه آن :

انتخاب دانشگاه در آمریکا اولین قدم برای تحصیل در امریکا می باشد. تحصیل در امریکا در ۵۰۰۰ دانشگاه امریکایی امکانپذیر می باشد.

انتخاب دانشگاه در امریکا را می توانید با کمک مشاورین ما ، بصورت صحیح انجام دهید.

 

برای انتخاب دانشگاه در امریکا نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

دانشگاه یا موسسه  امریکایی بایستی حتما تاییدیه وزارت آموزش آمریکا را داشته باشد و اجازه تحصیل و آموزش دانشجویان خارجی و اجازه صدور I20 برای ویزای تحصیلی دانشجویان را داشته باشد.

دانشگاه یا موسسه  امریکایی بایستی بصورت مکاتبه ای  یا الکترونیکی نباشد. تحصیل در آمریکا را ترجیحا در دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم انجام دهید. لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و آخرین تغییرات آنرا در سایت موسسه  apig.ir  می توانید ببینید.

 

ارزشیابی مدارک تحصیلی امریکا در ایران

تحصیل در امریکا در مقطع دکترا در دانشگاههای  رده ۱ و ۲ وزارت علوم توصیه می شود. صرفا تحصیل دکترا در آمریکا در دانشگاههای رده ۱ و ۲ وزارت علوم ایران دکترا ارزشیابی می شود. همچنین تحصیل در دانشگاههای غیر از رده ۱ و۲ وزارت علوم ایران به شرط ارائه یک مقاله بین المللی از پایان نامه دکترا به غیر از کشور امریکا و ایران دکترا ارزشیابی می شود.

تحصیل در آمریکا در مقطع Master  یا کارشناسی ارشد نیز در رده ۱ و ۲ وزارت علوم ایران توصیه می شود. تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی دانشگاههای امریکا با نظر کمیسیون فوق لیسانس ارزشیابی می گردد.

تحصیل در امریکا در مقطع لیسانس یا کارشناسی در تمامی دانشگاههای آمریکا در رشته مربوطه کارشناسی ارزشیابی می شود.

 

تحصیل در امریکا و هزینه زندگی دانشجویی:

دانشجویان در حال تحصیل در امریکا بایستی سالیانه حدود ۱۲۰۰۰ دلار امریکایی بابت هزینه زندگی در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در ایالت های مختلف آمریکا کمی متفاوت می باشد.

 

تحصیل در امریکا و شرایط شهر محل تحصیل در امریکا:

تحصیل در آمریکا را در دانشگاههایی انجام دهید که از نظر شرایط شهری و اقلیمی با علاقه مندی های شما تطابق داشته باشد. دانشگاههای امریکا در اقلیم های مختلف و شهر ها و مناطق مختلف قرار دارند لذا در انتخاب دانشگاه در امریکا حتما شرایط آب و هوایی ، اقلیمی و امنیتی را بررسی نمائید.

 

تحصیل در امریکا در دانشگاههای دولتی یا ایالتی ، خصوصی و … :

تحصیل در امریکا در دانشگاههای دولتی  یا ایالتی ، خصوصی و موسسات یا کالج های کوچک امکانپذیر است. تحصیل در امریکا ترجیحا در دانشگاههای ایالتی و دانشگاههای بزرگ توصیه می شود. تحصیل در امریکا را در دانشگاههایی که دانشجوی خارجی بیشتری دارند انجام دهید. تحصیل در امریکا در دانشگاههایی که به مذاهب خاص وابسته هستند انجام ندهید.

 

تحصیل در امریکا و بازه های تحقیقاتی دانشگاه و استاد:

تحصیل در امریکا را در دانشگاهی انجام دهید که بازه های تحقیقاتی شما با بازه های تحقیقاتی استادهای دانشگاه در امریکا نزدیک باشند. دانشگاههای امریکایی که بازه های تحقیقاتی نزدیکتری با علایق شما دارند شرایط پذیرش و بورسیه بهتری برای شما در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در امریکا دارند.

 

تحصیل در امریکا بصورت همزمان برای رشته و زبان انگلیسی :

تحصیل در امریکا نیازمند نمره زبان مناسب تافل (TOEFL) یا آیلتس (IELTS) می باشد.

تحصیل در آمریکا بدون نمره زبان امکانپذیر می باشد فقط برای این دسته از متقاضیان بایستی در دانشگاهی باشد که امکانات برگزاری کلاسهای زبان را داشته باشد.

ویزای تحصیلی امریکا در صورتیکه پذیرش شما مشروط به نمره زبان باشد به سختی صادر می شود و تحصیل در آمریکا را ابتدا به خواندن زبان در کشور خود آغاز نمائید.

 

تحصیل در امریکا و شرایط پذیرش تحصیلی  امریکا:

تحصیل در امریکا را در دانشگاههایی برنامه ریزی نمائید که استانداردهای دریافت پذیرش از آن دانشگاه با شرایط علمی شما نزدیک باشد وتحصیل در امریکا را در دانشگاههایی که شانس معقول پذیرش داشته باشید برنامه ریزی نمائید. شرایط پذیرش تحصیلی در دانشگاههای مختلف متفاوت است.

تحصیل در امریکا و نحوه صحیح انتخاب دانشگاه و بررسی شرایط اولیه اخذ پذیرش تحصیلی را می توانید با کمک موسسه امین پرداز پارس با شرایط بهتری برنامه ریزی نمایید.

 

تحصیل در امریکا با مدارک تحصیلی دانشگاههای ایران :

تحصیل در امریکا با کلیه مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاههای ایرانی که مورد تایید وزارت علوم کشور باشد امکانپذیر است ضمنا با مدارک مکاتبه ای و الکترونیکی در بیشتر دانشگاهها میسر نمی باشد.

پذیرش تحصیلی از دانشگاههای امریکا به دفاتر پذیرش دانشجویی در دانشگاه مرتبط می باشد . تحصیل در امریکا را قبل از اقدام در دانشگاههایی برنامه ریزی نمائید که با شرایط شما منطبق باشند. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای امریکا را می توانید از همکاران ما در موسسه بپرسید.

 

تحصیل در امریکا و شرایط زبان

تحصیل در امریکا در دانشگاهها معمولا نیازمند نمره تافل TOEFL 85 به بالا یا آیلتس IELTS آکادمیک ۶٫۵ به بالا می باشد.

تحصیل در امریکا در مقاطع لیسانس در بیشتر دانشگاهها نمره SAT می خواهد در مقاطع فوق لیسانس در بیشتر دانشگاهها نمره جی آر ای GRE می خواهد و در مقاطع PHD دکتری در بیشتر دانشگاهها نمره جی آر ای GRE می خواهد.

تحصیل در امریکا در دانشگاههای مختلف شرایط پذیرش متفاوتی دارد. تحصیل در آمریکا با توجه به تعداد زیاد دانشگاههای امریکا برای دانشجویان با شرایط متفاوت قابل انجام می باشد. شرایط زبان مورد نیاز را می توانید در سایت apig.ir  ملاحظه نمایید.

 

تحصیل در آمریکا و زمان اقدام برای دانشگاههای امریکا :

تحصیل در امریکا را یکسال قبل از پایان تحصیلات خود برنامه ریزی نمایید. تحصیل در امریکا در بیشتر ایالت ها در دو ترم تحصیلی امکانپذیر می باشد و نیازمند نمره زبان تافل (TOEFL) ، آیلتس (IELTS) ، جی آر ای (GRE) ، SAT ، LSAT و … می باشد. بنابراین قبل از پایان تحصیلات نسبت به آمادگی آزمون ها اقدام نمایید.

ثبت نام تافل (TOEFL) ، آیلتس (IELTS) ، جی آر ای (GRE) ، SAT ، LSAT ، جی مت GMAT و … را می توانید از طریق موسسه ما انجام دهید.

مهلت زمانی اقدام برای دانشگاههای آمریکا تقریبا ۶ تا ۸ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی دانشگاههای امریکا می باشد.

Deadline  دانشگاههای امریکا برای ترم شهریور ماه معمولا تا اواخر دی ماه سال قبل می باشد. ددلاین دانشگاههای امریکا برای ترم دی ماه تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد.

اگر اقدام برای دانشگاههای امریکا را هرچه سریعتر انجام دهید گزینه های بیشتری  خواهید داشت. دانشگاههایی در امریکا وجود دارند که شرایط زمانی منعطفی دارند ولی باز هم بهتر است در زمان مناسب اقدام نمایید.

تحصیل در امریکا به حدود ۸-۶ ماه زمان جهت برنامه ریزی سفر و ویزای تحصیلی امریکا ، پذیرش تحصیلی امریکا و صدور I20 و ویزای F1 نیاز دارد.

مهلت های زمانی هر دانشگاه را می توانید از طریق موسسه امین پرداز پارس apig.ir  مطلع شوید.

 

تحصیل در آمریکا و شرایط سنی

تحصیل در امریکا در کلیه مقاطع تحصیلی در کلیه مقاطع سنی امکانپذیر است .

تحصیل در آمریکا محدودیت سنی ندارد.

فاصله تحصیلی در مقاطع قبلی به دریافت ویزای تحصیلی امریکای شما (F1) صدمه می زند.

ویزای تحصیلی امریکا F1 برای مقاطع تحصیلی مختلف با شرایط سنی مناسب ارائه می شود.

ویزای تحصیلی امریکا F1 را از طریق ما می توانید به راحتی اخذ نمائید.

شرایط تحصیل در آمریکا با کلیه شرایط آن در سایت موسسه توضیح داده شده است.

 

تحصیل در امریکا برای دانشجویان ایرانی

تحصیل در امریکا در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲ بر مبنای تحقیق موسسه open door برای ۶۵۵/۸۱۹ دانشجوی خارجی امکانپذیر شده است.

دانشجویان ایرانی در دانشگاه های امریکا در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲ بر مبنای آمار بالا حدود ۸۷۴۴ نفر

بوده اند.

خدمات ارائه شده به دانشجویان ایرانی یا خارجی در حین تحصیل در امریکا

مشاور دانشجویان خارجی در دانشگاههای آمریکا اولین مرکز جهت پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

مشاورین در آمریکا بعنوان رابط دانشجو و دانشگاه و مراکز اجتماعی در امریکا فعالیت می نمایند.

در حین تحصیل در آمریکا اگر مشاوری نتواند پاسخ سوال شما را به بدهد شما را به مرکز مربوطه ارجاع می دهد.

در دانشگاههای امریکا معمولا مشاور تحصیلی خواهید داشت.

مشاور تحصیلی در دانشگاه امریکا معمولا در رشته شما  تخصص داشته و می تواند به شما کمک نماید.

دانشگاههای امریکا معمولا مراکز مشاوره ای دارند که می تواند در مورد مسائل مهاجرتی، شخصی، روانی ، تحصیلی و خانوادگی شما کمک کننده باشند.

مراکز جانبی کمک به دانشجویان در حال تحصیل در امریکا :

مراکز آموزش زبان انگلیسی در حین تحصیل در امریکا

خوابگاه و مراکز مسکن یابی در امریکا

مراکز کمک به دانشجویان معمولی

مراکز کاریابی در امریکا

 

تحصیل در امریکا و مسائل تغذیه

تغذیه حلال در امریکا امکانپذیر است؟

برخی از دانشگاهها برنامه غذایی خاص برای دانشجویان با رژیم غذایی مخصوص از جمله غذاهای حلال ارائه

می دهند.

فروشگاههایی که غذای حلال می فروشند را از مراکز دانشجویان خارجی در دانشگاه یا سایت زیر بیابید:

Zabibhah.com

تحصیل در امریکا ، خوابگاه و مسکن در امریکا

در حین تحصیل در آمریکا می توانید با توجه به شرایط دانشگاه امریکایی از امکانات خوابگاهی استفاده نمایید.

برخی از دانشجویان از امکانات سوئیت یا مسکن در خارج دانشگاه استفاده می نمایند.

خوابگاههای تک جنسیتی در اغلب دانشگاههای امریکا وجود دارند.

خوابگاههای ویژه متاهلین در اغلب دانشگاههای امریکا وجود دارند.

می توانید از امکانات Home Stay  هم استفاده نمائید.

 

تحصیل در امریکا و مساجد در امریکا

در امریکا حدود ۲۰۰۰ مسجد برای مسلمانان وجود دارد.

اطلاعات در مورد مساجد را از طریق مشاورین دانشجویان خارجی بپرسید.

تحصیل در امریکا و روشهای تدریس به دانشجویان در دانشگاههای امریکا

تحصیل در امریکا در مقاطع مختلف و دانشگاههای مختلف ساختارهای متفاوتی دارد.

تحصیل در امریکا در برخی دانشگاه ها استاد محور می باشد و در بعضی دانشگاهها بصورت سمیناری کلاسها برگزار می شوند.

در بعضی از دانشگاههای امریکا استاد وظیفه تدریس را به عهده دارد و دانشجویان مقاطع تحصیلی جلسات بحث و گفتگو  رادر گروه های کوچکتر تشکیل می دهند.

موفقیت تحصیلی در امریکا نیازمند مشارکت شما در کلاس می باشد.

کلاسها در امریکا ممکن است به نظر شما غیر رسمی باشد مثلا اساتید را می توانید با نام کوچک صدا نمائید.

آموزش در امریکا بر اندیشه و تحلیل مبتکرانه و انتقادی تاکید دارد.

در حین تحصیل در امریکا بایستی نظریات خود را در خصوص موقعیت های جدید  ارائه دهید.

در حین تحصیل در امریکا اگر در مورد زبان کمبود داشتید حتما از امکانات دانشگاه جهت تقویت زبان می توانید استفاده نمایید.

 

تحصیل در امریکا و بیمه های دانشجویی در امریکا

تحصیل در امریکا نیازمند داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی می باشد.

بیمه های پزشکی در امریکا در حین تحصیل در امریکا بسته به توافق های صورت گرفته بین دانشگاه آمریکایی و شرکت بیمه در آمریکا خدمات خود را ارائه می دهند.

بیمه دانشجویی و ضوابط  آنرا بررسی و مطالعه نموده و در صورت نیاز به تکمیل آن حتما اقدام نمایید.

در حین تحصیل در امریکا می توانید از امکانات درمانی که  در دانشگاهها وجود دارند استفاده نمایید.

هزینه درمان در امریکا بسیار بالاست بنابراین بایستی با بیمه در امریکا یا استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در دانشگاه ها هزینه ها را کاهش داد.

تحصیل در امریکا و اطلاعات تکمیلی آن را می توانید از طریق ما پیگیری نمائید.

 

ویزای دانشجویی آمریکا F1

ویزای تحصیلی آمریکا  F1 و زمان درخواست آن

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا را که دریافت نمودید،برنامه ریزی اولیه برای تکمیل فرم ها و مدارک مورد نیاز سفارت آمریکا را انجام دهید.

پس از دریافت I20 فورا برای ویزا ی تحصیلی امریکا اقدام نمایید.

محل مصاحبه سفارت آمریکا را با توجه به سهولت رفت و آمدو زمان نوبت دهی انتخاب نمایید.

در ایران سفارت یا کنسولگری آمریکا وجود ندارد بایستی وقت مصاحبه آمریکا را برای یکی از کشورهای اطراف تنظیم نمایید.

وقت سفارت آمریکا در دوبی،ایروان،آنکارا،عشق آباد،باکو،کابل و… قابل دریافت است.

وقت سفارت امریکا در  کشورهای امارات متحده عربی ،ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان، آذربایجان، افغانستان، اتریش،انگلیس و…قابل دریافت میباشد.

وقت سفارت آمریکا برای انواع ویزاهای دانشجویی F1,F2 توسط موسسه قابل دریافت میباشد

وقت سفارت آمریکا برای انواع ویزاهای تحقیقاتی J1,J2 توسط موسسه قابل دریافت میباشد

وقت سفارت آمریکا برای انواع ویزاهای توریستی B1,B2 توسط موسسه قابل دریافت میباشد.

مصاحبه سفارت آمریکا را بایستی بصورت حضوری شخصا انجام دهید.

مبالغ درخواست ویزای تحصیلی آمریکا F1یا تحقیقاتی  Jرا بپردازید.

مبالغ Sevis Fee مورد نیاز سفارت آمریکا برای ویزای F یا J را بپردازید.

مبالغ سفارت آمریکا یا Sevis Fee را میتوانید از طریق ما با کارمزد پایین بپردازد.

مدارک مورد نیاز سفارت آمریکا برای هر کدام از متقضیان متفاوت است ولی بصورت کلی مدارک زیر لازم است:

پذیرش یا فرم I20

فرم DS160

فیش سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

مدارک تحصیلی

مدارک مالی

پاسپورت یا گذرنامه

مصاحبه سفارت آمریکا جهت بررسی وضعیت ویزای آمریکای شما و شرایط تحصیلی گذشته و آینده شما صورت میگیرد.

نحوه مصاحبه سفارت آمریکا را میتوانید از طریق موسسه ما جویا شوید.

افسر ویزای آمریکا شرایط قبلی و حال ویزای شما را بررسی مینماید.

در کل به شرایط علمی شما کاری ندارند،چون  I20دارید.

شما بایستی ثابت نمایید که بعد از پایان تحصیلات در آمریکا به ایران باز میگردید.

مصاحبه شما میتواند به زبان فارسی یا انگلیسی باشد.

اگر به زبان انگلیسی برای مصاحبه تسلط ندارید معمولا کارمندان سفارت فارسی بلدند.در غیر اینصورت میتوانید درخواست مترجم نمایید.

مدارک مورد نیاز سفارت امریکا بایستی نشان دهد شما یا حمایت کننده شما توان پرداخت هزینه های شما در حین تحصیل در امریکا را دارد.

حساب بانکی یا همان اعلام مانده بانکی (Bank Deposit) یا پرینت شش ماه را با خود همراه داشته باشید.

فرم های مالیاتی مربوط به درآمد گذشته شما نیز میتواند کمک نماید.

مدارک نشان دهنده بازگشت شما بعد از پایان تحصیلات در آمریکا:

اسناد مالکیت

نامه شغلی

مدارک مربوط به وابستگی به خانواده

زمان مصاحبه سفارت آمریکا:

مدت مصاحبه سفارت آمریکا برای دریافت ویزای آمریکا حدود ۱۰- ۵ دقیقه میباشد.

روند صدور ویزا:

روند صدور ویزای آمریکای شما بعد از مصاحبه سفارت آمریکا به زمان بررسی  کلیرینس(Clearance) یا اف بی آی چک FBI Check شما بستگی دارد.

کلیرینس (Clearance) یا اف بی آی چک FBI Check از یکهفته تا یکسال ممکن است طول بکشد.مدت کلیرینس معمولا حدود دو ماه میباشد.

پیکاپ ویزای امریکا از دوبی پس از کلیرنس قابل انجام می باشد.

پیکاپ ویزای امریکا را می توانید از طریق ما انجام دهید.

ویزای تحصیلی آمریکا رابا کمک ما میتوانید با اطمینان بیشتری دریافت نمایید.

نحوه  تهیه SOP یاSOI  در سایت موسسه کاملا توضیح داده شده است.

SOP یا SOI نمونه دانشجویان موفق در هر رشته و مقطع را میتوانید از موسسه دریافت نمایید.

تحصیل در آمریکا در مقاطع ارشد و دکترا نیازمند تهیه   SOPمیباشد.در SOP خود نحوه علاقه مندی به رشته مورد نظر در آمریکا ،تجربیات خود در زمینه رشته ،اهداف تحصیلی آینده خودو وضعیت همخوانی با اساتید دانشگاه را بنویسید.

SOPدانشجویان موفق اعزام شده به آمریکا را میتوانید از طزیق ما دریافت نمایید.

تحصیل در آمریکا و تهیه رزومه برای دانشگاه های آمریکا

رزومه Resume یا سی وی  Curriculum Vitae برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشکا های آمریکا لازم میباشد.

نمونه رزومه  Resume یا سی وی  Curriculum Vitaeدانشجویان موفق را میتوانید از موسسه دریافت نمایید.

نحوه تهیه رزومه برای دانشگاه های آمریکا را میتوانید در سایت ما بیابید.

نحوه تهیه رزومه کاملا درسایت موسسه apig.ir  توضیح داده شده است.

تحصیل در آمریکا برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا و مهلت های  ارسال تقاضا جهت ورود به دانشگاه های آمریکایی دارای  زمانهای خاص میباشد.

تحصیل در آمریکا را بایستی از۶تا ۸ ماه قبل از شروع کلاس در آمریکا برنامه ریزی نمایید.

برای مقاطع بالاتر از لیسانس در آمریکا هر چه سریعتر میتوانید اقدام نمایید تا پرونده پذیرش شما در آمریکا در صورت امکان سریعتر بررسی شود.

مهلت های زمانی در دانشگاه رامیتوانید از طریق موسسه ما دریافت نمایید.

تحصیل در آمریکا و توصیه نامه های اساتید recommendation Letter

تحصیل در دانشگاه های آمریکا و اخذ پذیرش تحصیلی نیازمند داشتن توصیه نامه از اساتید دانشگاه های شما میباشد.

در توصیه نامه ها بایستی شرح وظایف شما را اعلام نموده و شرایط علمی شما را بیان نمایند.

فردی را برای توصیه نامه بیابید که شرایط ذیل را داشته باشد:

دروس تحصیلی شما را بداند.

به مهارت های شما آشنایی داشته باشد.

به شغل شما آشنایی داشته باشد.

برای شما وقت بگذارد.

شما را مثبت ارزیابی کند.

قادر به نوشتن نامه به زبان انگلیسی باشد.

نحوه تهیه توصیه نامه را میتوانید از همکاران ما در موسسه یا از طریق سایت پیگیری نمایید.

تحصیل در آمریکا ، برنا مه ریزی هزینه های تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا نیازمند هزینه های مالی میباشد.

تحصیل در آمریکا را با برنامه ریزی مناسب مالی انجام دهید تا ضریب موفقیت شما بیشتر باشد.

تحصیل در آمریکا و در دانشگاه های مناسب با رنکینگ بالای  جهانی سرمایه گذاری برای آینده شغلی شما میباشد.

تحصیل در آمریکا با برنامه ریزی هوشمندانه مالی، شما را برای کسب موفقیت آماده می سازد.

تحصیل در آمریکا را کاملا قبال از اعزام بررسی نموده و با تحقیقات کامل اعزام شوید.

تحصیل در آمریکا و هزینه های اولیه:

تحصیل در آمریکا قبل از اقدام، پس از اقدام و دریافت پذیرش تحصیلی نیازمند هزینه های خاص خود میباشد.

تحصیل در آمریکا نیازمند ویزای تحصیلی  (F1)میباشد که نیازمند هزینه های مرتبط است.

تحصیل در آمریکا نیازمند واریز شهریه و مخارج دیگر میباشد.

تحصیل در آمریکاو لیست هزینه های آن :

اپلیکیشن فی (Application Fee)  دانشگاه های آمریکا

پست مدارک به دانشگاه های آمریکا و دریافت پذیرش یا  I20با پست

ثبت نام وررپرت آزمون های زبان: تافل  (TOEFL)یا آیلتس  (IELTS)

ثبت نام و رپرت آزمون های جی آرای  (GRE)، جی مت (GMAT)، ست (SAT)، ال ست (LSAT) و…

فرم سفارت آمریکا (مربوط به ویزاهای دانشجویی)

سفر به کنسولگری آمریکا

پیکاپ پاسپورت جهت صدور ویزا

بلیط هواپیما به آمریکا

اسکان اولیه یا خوابگاه در دانشگاه های آمریکا

خوابگاه و تغذیه در امریکا

کتاب،کامپیوتر و سایر ملزومات در امریکا

بیمه درمانی در امریکا

پوشاک در امریکا

تفریح

مخارج متفرقه در امریکا

تحصیل در آمریکا را با احتساب هزینه های بالا برنامه ریزی نمایید.

دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان ممتاز کمک هزینه های تحصیلی در نظر میگیرند.برای دریافت آن بایستی زودتر اقدام نمایید.

تحصیل در آمریکا و اطلاعات تکمیلی آنرا از طریق وب سایت apig.ir پیگیری نمایید.

 

 

تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی امکانپذیر بوده و شرایط استفاده از بورس های تحصیلی و دانشگاهی به شرح زیر می باشد:

تحصیل در امریکا و بورسیه های تحصیلی ورزشی برای مقاطع کارشناسی

کمک هزینه های تحصیلی ورزشی برای برخی از دانشجویانی که وارد برنامه های تحصیل در آمریکا ( دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در امریکا معمولاً برای دریافت کمک هزینه بر مبنای توانایی های ورزشی شان واجد شرایط نیستند) می شوند، در دسترس است. از این گونه دانشجویان انتظار می رود که در در حالیکه به دانشگاه می روند در تیم کالج خود شرکت کنند.

در امریکا دسترسی به کمک هزینه تحصیلی، بسته به نوع ورزش بسیار متفاوت است. چندین نوع از ورزش هایی که ممکن است برای آنها کمک هزینه های ورزشی در دسترس باشد  فوتبال، تنیس، کشتی، و والیبال، می باشد. برخی از موارد همچون ورزشهای رزمی مشمول کمک هزینه های تحصیلی بسیار کم می باشند.

در زمان درخواست پذیرش از امریکا  در فرم تقاضای کالج یا دانشگاه اطلاعاتی در ارتباط با شرکت در هر نوع ورزشی که در آن فعال هستید را بنویسید.

این امر در روند پذیرش درامریکا در مقطع کارشناسی، و همچنین رقابت برای فرصتهای کسب کمک هزینه تحصیل در آمریکا  ، می تواند تا حدی برای شما مفید واقع شود.

اگر  واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی ورزشی هستید، مدارکی دال بر توانایی تان تهیه کنید وبرای دانستن اینکه آیا آن کالج کمک هزینه های تحصیلی ورزشی ارائه می دهد، و آیا به نظر می رسد که شما شخص مناسبی برای دریافت آن باشید، با مربیان کالج یا دانشگاه درامریکا برای  نوع ورزشی که مورد نظرتان است ارتباط برقرار کنید. مربی می تواند به عنوان مدافع شما عمل کند و درروند تصمیم گیری شرکت خواهد کرد. اگر مربی شما در ایران بتواند مستقیماً با مربی در آمریکا تماس بگیرد، این امر می تواند بسیار مفید باشد.

شما باید  تمام شرایط ارسال تقاضا از سوی دانشجویان خارجی که معمولاً لازم هستند را  تکمیل نمایید. در مورد اینکه آیا کمک هزینه های تحصیلی ورزشی در امریکا به شما اعطاء شده است، معمولاً در حدود زمان پذیرش در دانشگاه امریکایی باید مطلع شوید.

مدارک نشان دهنده توانایی های شما

توصیه نامه هایی از سوی مربی ها که به وضوح توانایی ورزشی شما را نشان می دهد، و/یا یک “رزومه ورزشی” می تواند مفید باشد. (مربیان ممکن است به این رزومه به عنوان بسته “بیو” یا “دوسیه” اشاره کنند ، که اساساً جزییاتی را در ارتباط با تاریخچه بازی شما برای ارزیابی توانایی و تجربه ورزشی تان ارائه می دهد:

یک سال یا بیشتر قبل از تصمیم به ثبت نام، با مربیان در دانشگاههای امریکا ارتباط برقرار کنید.

رزومه ورزشی شما نباید بیش از سه صفحه باشد، و باید بر مهم ترین دستیابی های دو سال اخیر شما تمرکز داشته باشد. اگر ویدئویی را ارسال می کنید، نگاه کردن یک نوار پنج دقیقه ای ویرایش شده با تاکید بر مهمترین موارد، ساده تر خواهد بود و می تواند توانایی شما را بهتر از یک نوار برای تمامی بازی نشان دهد.

در یک رزومه ورزشی  ، اطلاعات تحصیلی (معدل یا GPA، نمرات آزمون، و هر گونه امتیازات ویژه ای که کسب شده است)؛ تجربیات ورزشی (امتیازات ویژه، مسابقات، تیم ها، اردوگاهها، رکوردها و آمار شخصی)؛ و سایر فعالیت ها و موارد قابل توجهی که مناسب باشد را نشان دهد. دستاوردهای ورزشی را از جدیدترین تا قدیمی ترین فهرست کنید.

سنجش های عددی (زمان، مسافت) برای دستیابی های ورزشی فراهم کنید.

نام و جزییات مربوط به تماس با مربی خود را در رزومه ورزشی تان بنویسید.

توصیه نامه مربی تان برای تحصیل و بورسیه تحصیلی در امریکا باید   مروری از مهارتهای فیزیکی شما باشد، همچنین سابقه شما در ارتباط با کار و برنامه عادات تمرینی شما، ورزشکاری  شما، و نحوه کمک و الهام بخشیدن به دیگران در تیم است. تحسین باید بر مبنای مثالهای خاص باشد و به صورت واقع بینانه نقاط قوت خاص شما را منعکس نماید.

اطمینان کسب کنید که خواندن مطالب ساده است، عاری از اشتباهات هجی و دستوری، و با نام شما در هر قسمت مرتبط می باشد. از شخص دیگری بخواهید که نوشه شما را مرور کند، و پس از چند روز خودتان آنرا مجدداً مرور کنید تا مطمئن شوید که آنچه را می خواهید بگویید را نوشته اید.

بعد از ارسال مطالب به دانشگاه امریکایی ، با ایمیل یا تماس تلفنی با مربی در دانشگاه امریکا پیگیری کنید. در روند ارسال تقاضا، برای سوال کردن، برای اینکه مربی از رویدادهای جدید آگاهی داشته باشد، و به ویژه برای اینکه به مربی در دانشگاه امریکایی اطلاع دهید که کماکان علاقمند هستید هر چند وقت یکباردر تماس باشید.

قبل از اینکه بتوانید از دانشگاه عضو  NCAA در امریکا کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید، یا با تیم آنها تمرین کنید، باید فرمهای مرکز صلاحیت انجمن ملی ورزشی کالج ها ی امریکا (NCAA) را پر کنید. سایر کنفرانس های ورزشی ممکن است شرایط مشابه ای داشته باشند.

اگر شما دانشجوی ورزشکاری هستید، باید با شرایط لازم برای افرادی که در نظر دارند در فرصتهای ورزشی در سطح کالج در امریکا شرکت کنند، که متعلق به یکی از سه انجمن ورزشی دانشگاهی است، آشنایی بدست آورید. در حالیکه آنها روند معمولی جستجو، انتخاب و ارسال تقاضا به کالج ها و دانشگاههایی که نیازهای شما را برآورده می کند را پیگیری می کنند، باید همچنین اقدامات اضافی برای کسب صلاحیت جهت شرکت و تقبل نمایندگی از سوی دانشگاه برای مسابقاتی که از سوی این انجمن ها سازماندهی می شود را انجام دهید.

انجمن های ورزشی دانشگاهی در امریکا

قدیمی ترین، بزرگترین و معروفترین انجمن ورزشی درامریکا :(NCAA) انجمن های ورزشی ملی در سطح دانشگاهی شرکت می کنند، و حدودNCAA سطح کالج در آمریکا است.

در امریکا بیش از ۳۸۰,۰۰۰ دانشجوی ورزشی در مسابقات شرکت می نمایند .

این انجمن با عضویت بیش از ۵۰۰ دانشگاه امریکایی تشکیل شده است. : (NJCAA)

کمک هزینه های تحصیلی ورزشی در امریکا از طریق این انجمن به حدود ۴۳۵۰۰ دانشجو تعلق میگیرد.

(NAIA) این انجمن دارای ۵۰,۰۰۰ دانشجوی ورزشکار است که در ۳۰۰ دانشگاه امریکایی تحصیل می کنند  : انجمن ورزشی ملی بین کالج ها و دانشگاه های چهار ساله عضو در سرتاسر آمریکا و کانادا می باشد، و بسیاری از آنها کمک هزینه های بخشی ندارد. دانشگاههای عضو بر مبنای نام، ایالت، و اعطاءNAIA تحصیلی ورزشی ارائه می دهند

هر انجمن ورزشی در امریکا شرایط صلاحیت خود را تعیین می کند، و این شرایط بین بخش ها متفاوت هستند. به عنوان مثال، NCAA I وII دروسی که دانشجویان باید بین کلاسهای ۹ و ۱۲ برداشته باشند بسیار خاص هستند و بین بخش های در این مورد خود تصمیم گیری می کنند. در دانشگاههایNCAA III متفاوت می باشند، در حالیکه دانشگاههای بخش نیستند، ممکن است درNCAA دانشجویان ورزشکاری که قادر به برآوردن شرایط تحصیلیNAIA وNJCAA__

واجد این شرایط باشند. حتماً شرایط صلاحیت در وب سایت هر انجمن را به دقتNAIA یاNJCAA دانشگاههای بررسی کنید. آنها منجمله شامل قوانین در ارتباط با دروسی که باید از سالهای ۹ تا ۱۲ برداشته باشید، با نمراتی که می و تاریخ فارغ التحصیلی می باشند. ،SAT/ACT باید کسب کرده باشید، حد اقل امتیازات برآوردن معیار صلاحیت تحصیلی انجمن ورزشی در امریکا  و کسب مجوز برای بازی کردن در تیمی فقط بخشی ازاین فرآیند هستند. شما همچنین باید معیارهای صلاحیت برای پذیرش در دانشگاهی که مد نظر دارید را درست مانند دانشجویی که ورزشکار نیست برآورده کنید. در بسیاری از موارد، شرایط لازم دانشگاهی از معیار صلاحیت دشوارتر می باشند.

رزومه های ورزشی و نحوه پیدا کردن و تماس با مربی شما باید یک رزومه ۱ تا ۲ صفحه ای برای ارسال به مربیان، در دانشگاههایی که تعیین کرده اید که نیازهای شما را برآورده می کنند ارسال نمایید. این رزومه باید مختصر و مفید و ترجیحاً با فرمت بولت دار باشد. جزییات مربوط به تماس و اطلاعاتی در مورد تاریخچه ورزشی، دستیابی ها، رتبه بندی، و اهداف تحصیلی/ورزشی خود را بنویسید.

GPA شما باید به وضوح تاریخ فارغ التحصیلی خود ، رشته اصلی که مد نظر دارید (در صورت دانستن)، معدل یا کنونی، وضعیت جسمانی مانند قد و وزن تان را بنویسید. مقصود از ارسال رزومه ورزشی دادن امکان به مربی برای تعیین سریع پتانسیل و شایستگی شما برای تیم، و امید اینکه توجه مربی را جلب خواهید کرد می باشد. برخی از مربیان در مورد ورزشی که بازی می کنید ویدئو یا دیویدی درخواست خواهند کرد. این نباید فقط نواری برای تاکید بر برخی از نقاط ورزشی باشد، بلکه باید شامل تمامی موارد باشد.

شما ممکن است مجبور به صرف مقداری وقت برای جستجوی فرصتهای ورزشی در امریکا و برقراری ارتباط با مربیان باشید، لذا این فرآیند را ۱۸ تا ۲۴ ماه قبل از شروع تحصیلات در آمریکا آغاز کنید.

برای جزییات مربوط به مربیان یا سایر کارمندان دپارتمان با “بخش ورزشی” وب سایت کالج یا دانشگاه امریکایی چک کنید. کارمندان دفتر پذیرش نیز ممکن است در تماس با مربیان به شما کمک کنند. گاهی اوقات عضو کادر پرسنل ورزشی یا پذیرشی که در رایزنی ورزشی تخصص دارد در دسترس است. برخی از وب سایت های کالج ها و دانشگاهها برای دانشجویان ورزشی آتی پرسشنامه ای دارند که می توان به صورت آنلاین پر کرد، و شاید نیاز ارسال رزومه ورزشی را بر طرف کند.

در برخی از موارد مربیان از طریق تماس با دانشجویان پتانسیل، فعالانه به استخدام ورزشکاران می پردازند. این امر برای ورزشکاران همیشه موجب تمجید است، اما حتماً به دنبال یک رشته موارد جایگزین باشید که تمامی نیازهای شما را برآورده کند تا اینکه فقط دانشگاههایی را مد نظر داشته باشید که مربیان آن با شما تماس می گیرند.

هر چه زودتر شروع به برنامه ریزی کنید – وقت زیادی را برای انجام تحقیقات در مورد گزینه های تحصیلی و ورزشی صرف کنید.

با قوانین انجمن های ورزشی آشنا شوید و از آنها پیروی کنید.

جدی و وقت شناس باشید.

رزومه ورزشی را تهیه و ارسال کنید.

کمک هزینه تحصیلی ورزشی می تواند تمام با بخشی از شهریه و مخارج زندگی را تحت پوشش قرار دهد.

اطلاعات تکمیلی در مورد کمک هزینه های تحصیلی ورزشی را می توانید از طریق همکاران ما در امین پرداز پارس بخواهید .

تحصیل در مقطع کارشناسی و کاردانی در امریکا با شهریه کمتر.

تحصیل در امریکا در مقطع کاردانی در دانشگاههای ارزان و سپس ترانسفر به دانشگاهها شهریه کمتری برای شما خواهد داشت.

بسیاری از دانشجویان آمریکایی تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در یک مؤسسه آموزش عالی دو ساله در امریکاشروع می کنند، زیرا شهریه این گونه دانشگاه ها معمولاً به میزان قابل ملاحظه ای کمتر است. (همیشه هزینه ها را مقایسه کنید، گرچه، این در همه موارد صحیح نیست). دانشجویان خارجی بیش ار پیش از این گزینه آگاه باشند—طی ده سال گذشته میزان ثبت نام دانشجویان خارجی در دانشگاه های محلی دو برابر شده است.

بسیاری از دانشجویان تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه های محلی شروع می کنند و با مدرک کاردانی فارغ التحصیل می شوند. سپس واحدهای خود را به دانشگاه مقطع کارشناسی خود انتقال می دهند و دو سال پایانی مقطع کارشناسی را در آنجا به اتمام می رسانند.

همه مدارک دوساله قابل انتقال به مقطع کارشناسی نیستند. برخی از این مدارک، حرفه ای هستند و برای مهارت های محل کار طراحی شده اند، و لذا قابل انتقال به مقطع کارشناسی نیستند. اگر در صدد هستید که مدرک کارشناسی اخذ کنید، دقت کنید در برنامه آموزشی دو ساله ای شرکت کنید که واحدهای آن قابل انتقال به مقطع کارشناسی باشد.

توافق های انتقال و تطبیق واحد ویژه ای که بین دانشگاه های دو ساله و چهار ساله منعقد شده است در تضمین اینکه حداکثر واحدهای دوره کاردانی به دوره کارشناسی انتقال می یابد مفید هستند. برنامه ریزی تحصیلی می تواند کار پیچیده ای باشد، بنابراین سعی کنید زود با مشاور تحصیلی خود در دانشگاه دو ساله خود ملاقات کنید و نیز پیشاپیش برای دانشگاه های چهار ساله مورد علاقه خود برنامه ریزی نمایید.

تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی و شرایط بورسهای تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی

کمک های مبتنی بر نیاز به درآمد خانواده بستگی دارد. به لحاظ آنکه تأیید درآمد دانشجویان خارجی اغلب مشکل است، بسیاری از برنامه های تحصیلی کمک هزینه هایی را به این گونه دانشجویان اعطاء می کنند که به طور جزئی یا کلی بر شایستگی علمی (که اغلب بورس های «شایستگی» نامیده می شوند) مبتنی است. برخورداری از چنین بورس های تحصیلی معمولاً مستلزم کسب نمرات و امتیازات عالی در آزمون ها و احراز رتبه ممتاز در سطح کلاس است.

بورس های «استعداد» معمولاً به افرادی اعطا می شود که از توانمندی هایی در زمینه هنرهای تجسمی یا نمایشی برخوردار هستند. ممکن است لازم باشد گزیده ای از آثار یا یک نوار صوتی یا تصویری حاوی بخشی از اجرای خود را ارائه دهید و یا در یک آزمون هنر شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دانشگاه مربوطه مشورت کنید.

سایر بورس های تحصیلی ممکن است بر اساس پیشگامی و مشارکت در فعالیت ها و خدمات اجتماعی اعطاء گردد، یا ممکن است شما را ملزم کنند تعداد ساعات خاصی در جوامع محلی ایالات متحده خدمت کنید. در خصوص دانشجویان خارجی، این خدمت می تواند در قالب صحبت راجع به کشور خود برای گروه های مختلف جامعه یا دانشگاه باشد.

برخی از بورس های تحصیلی برای بانوان (یا، در موارد معدودتر برای آقایان)، دانشجویان خارجی یا شهروندان ایالات متحده، اعضای گروه های مذهبی یا نژادی خاص، یا سایر طبقات خاص مانند افراد دچار معلولیت رزرو می شود. بورس های آموزشی مخصوص گروه های قومی نژادی یا اقلیت های نژادی ایالات متحده غالباً فقط مختص شهروندان آمریکایی است، اما اگر چنین موردی تصریح نشده باشد، بد نیست بررسی کنید آیا می توانید از چنین بورس هایی استفاده کنید.

بورس های ورزشی معمولاً از طرف دانشگاه هایی اعطاء می شود که تیم های بسیار رقابتی در زمینه یک رشته ورزشی خاص دارند. برای برخورداری از این نوع بورس های آموزشی، غالباً باید بسیار مستعد و قادر به رقابت در سطح ملی باشید. با گروه ورزشی مورد علاقه خود تماس بگیرید. فرایند را از قبل به دقت بررسی و اطمینان حاصل کنید که فرایند جذب تابع شرایط و مقررات انجمن ورزشی دانشگاه (معمولاً NCAA، انجمن ورزشی دانشگاهی ملی) است.

تحصیل در امریکا و روش های کاهش هزینه تحصیل با دریافت واحد های درسی قبل از اعزام به امریکا

اعطای واحد قبل از آنکه حتی تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنید می تواند مدت زمان برنامه تحصیلی و نیز هزینه های تحصیلی شما را کاهش دهد.

چنانچه قبلاً واحدهایی را در ازای دوره های آموزشی بعد از مقطع متوسطه گذرانده اید، درباره انتقال و تطبیق واحدها با دفاتر پذیرش مشورت کنید. ممکن است لازم باشد با مراجعه به سازمان تطبیق واحدها که مورد تأیید دانشگاه محل تحصیل شما است در خصوص ارزیابی و تطبیق واحدها اقدام کنید، یا شاید خود دانشگاه این کار را انجام دهد. چنانچه به مدت یک سال یا بیشتر در دانشگاه دیگری حضور یافته اید، در خصوص خط مشی های کمک برای سال اول در مقابل انتقال واحدها پرس و جو کنید. برخی از دانشگاه ها کمک های کمتری برای دانشجویانی دارند که بعد از سال اول تحصیلات دانشگاهی خود به آنجا می روند و شاید بهتر باشد که شما کلیه این فاکتورها را با شهریه ای که با ورود شما به عنوان دانشجوی انتقالی در آن صرفه جویی می گردد مقایسه کنید.

همچنین بسیاری از مؤسسات آموزش عالی واحدهایی را به خاطر موفقیت در آزمون های ویژه ای که نشان دهند شما در زمینه موضوعی خاص از دانشی هم سطح با دانش مقطع کارشناسی برخوردار هستید اعطا می کنند. رایج ترین نوع این برنامه ها عبارتند از «برنامه آزمون هم سطح دانشگاه» (College-Level Examination Program) (CLEP) و «آزمون های استاندارد موضوعی DANTES/DSST» (DANTES/DSST Subject Standardized Tests) و نیز «امتحانات بین المللی لیسانس» یا «امتحانات تعیین سطح پیشرفته» و امتحانات «Excelsior College» (که قبلاً به «Regents College» یا امتحانات «New York Regents» معروف بود).

در موارد معدودتر، ممکن است دانشگاه ها در ازای آموزش های غیر دانشگاهی، تجارب کاری، یا آموزش های مستقل واحدهایی را منظور کنند. اگر دانشجویی مسن و از تجربه «مفید» قابل ملاحظه ای برخوردار هستید، شاید بد نباشد که این امکان را بررسی کنید و ببینید آیا می توانید از طریق یک فرایند «ارائه مدارک»، «امتحانات چالش» یا سایر روش ها ثابت کنید که دانش کسب شده قابل مقایسه و تطبیق با واحدهای درسی است که توسط دانشگاه مورد نظر ارائه می شود.

تحصیل در امریکا با قابلیت تابعیت دو گانه ایرانی و آمریکایی و هزینه های آن

اگر شهروند آمریکایی باشید واجد شرایط دریافت کمک های بیشتر و نیز دریافت کمک های فدرال خواهید بود. (گاهی چنین کمکی به طور اخص برای شهروندان غیر آمریکایی نیز رزرو می شود.) باید اطمینان حاصل کنید که دانشگاه از قبل تابعیت شما را می داند تا بتوانید اطلاعات و فرم های صحیح مربوط به کمک های مالی را دریافت کنید.

تحصیل در امریکا و دریافت وام دانشجویی

وام دانشجویی در امریکا

وام ها و کمک هزینه های دانشجویی با بهره پایین که شما در بسیاری از کتاب های راهنمای کمک های مالی و وب سایت ها می بینید فقط مختص شهروندان آمریکایی و شهروندان دائمی ایالات متحده است.

وام های بانکی معمولی فقط در صورتی امکان پذیر خواهد بود که بتوانید یک شهروند آمریکایی یا فردی که دو سال یا بیشتر در ایالات متحده زندگی کرده و اعتبار خوبی دارد را پیدا کنید تا ضمانت وام شما را تقبل کند. منظور از ضمانت این است که اگر شما در پرداخت وام خود قصور ورزید، آن فرد باید وام را بپردازد، بنابراین تصمیمی بسیار جدی برای آن شخص محسوب می شود.

یک سری برنامه های دانشگاهی حرفه ای هستند که وام های سازمانی ایجاد کرده اند که از طریق آن دانشگاه ضمانت دانشجوی دریافت کننده وام را تقبل می کند. وام های سازمانی غالباً شرایط سخت تری نسبت به وام های معمولی با ضامن فردی دارند: نرخ بهره آنها معمولاً بالاتر است؛ مبلغ وام اغلب کمتر است؛ ممکن است هزینه های اضافی اخذ گردد؛ و ممکن است دانشجویان ملزم باشند که وام را ظرف ده سال بعد از فراغت از تحصیل باز پرداخت کنند در مقایسه با وام های بانکی معمولی که دوره باز پرداخت طولانی تری دارند.

دانشجویان متقاضی پذیرش در دانشگاه های حرفه ای باید از دفتر کمک های مالی و دفتر خدمات بین المللی دانشگاه سؤال کنند که آیا دانشگاه می تواند وام های دانشجویی را برای دانشجویان خارجی فراهم کند. همچنین اگر این امکان وجود دارد که وام با ضامن شخصی دریافت کنید، بهتر است وام های سازمانی را از نظر مبلغ وام، شرایط بازپرداخت، و جزئیات تأمین بودجه با وام های بانکی معمولی مقایسه کنید.

در اینجا سؤالاتی ارائه شده است که می توانند در بررسی گزینه های وام موجود مفید باشند:

چه مقدار پول می توان به عنوان وام گرفت؟ پاسخ این سؤال از بانکی به بانک دیگر متفاوت است: برخی از وام ها کل هزینه تحصیلات را پوشش می دهند، از جمله شهریه، حق الزحمه ها، هزینه اتاق و شبانه روزی، و کلیه هزینه های دیگر منهای کمک های مالی. برخی از شرکت ها مبلغ وام خود را به مبالغ سالیانه خاصی محدود می کنند. حداقل مبالغ وام نیز متفاوت است.

سالیانه چقدر بهره مطالبه خواهد شد؟ آیا نرخ آن ثابت است یا متغیر؟ آیا «هزینه پرداخت» یا «ضمانت» وجود دارد؟

باز پرداخت وام چگونه خواهد بود؟ بسیاری از بانک ها برنامه های بازپرداخت انعطاف پذیری دارند، از جمله تعویق تا حداکثر شش ماه بعد از فراغت از تحصیل یا به محض خارج شدن از وضعیت تمام وقت.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار گیرد مهلتی است که توسط شرکت های مختلف برای بازپرداخت وام ها داده می شود: معمولاً ده، بیست یا بیست و پنج سال. مهلت های بازپرداخت طولانی تر معمولاً به منزله دریافت بهره های بالاتر یا هزینه های اضافی است که با هدف کاهش خطر قصور در پرداخت بدهی منظور می گردد.

وام دانشجویی در امریکا جهت دانشجویان خارجی

اخذ چنین وامی برای شما مشکل خواهد بود، ولی ارزش آن را دارد که درباره آن پرس و جو نمایید.

چالش موجود برای دانشجویان خارجی این است که یک ضامن اهل ایالات متحده پیدا کنند، و این عموماً یکی از شرایط لازم برای اخذ وام است. ضامن باید یک شهروند یا ساکن دائمی ایالات متحده باشد که به مدت حداقل دو سال در ایالات متحده زندگی کرده و از اعتبار بانکی خوبی برخوردار است. قبل از تقاضا برای وام، از ضامنین احتمالی خود خواهش کنید امتیاز اعتبار خود را بررسی کنند زیرا اعطای وام مبتنی بر آن خواهد بود. چنانچه شما در بازپرداخت وام خود تعلل ورزید، ضامن شما مکلف خواهد بود آن را بازپرداخت نماید، بنابراین ضمانت وام مسئولیت خطیری است.

 

۷ Comments

 1. 1

  لادن بحرانی

  میشه اول اقدام کنیم، بعدا از دانشگاه مهلت بگیریم برای ارسال آزمون آیلتس؟

  پاسخ
  1. 1.1

   امور مشتریان امین پرداز

   با توجه به رقابت زیاد در اپلای توصیه ما داشتن نمره زبان و بعد اقدام روی دانشگاه می باشد. و دفتر امین پرداز بدون نمره زبان اقدام انجام نمی دهد.

   پاسخ
 2. 2

  ناهید

  سلام
  برای امریکا فرق می کنه آزمون آیلتس داشته باشیم یا تافل؟

  پاسخ
  1. 2.1

   امور مشتریان امین پرداز

   خیر هر دو آزمون قابل قبول می باشد.

   پاسخ
 3. 3

  کارن رحمانی نیا

  بدون جی آر ای می توانیم برای آمریکا اقدام کنیم؟
  فقط دادن ازمون کفایت می کنه؟
  چون توی خیلی از سایت ها مینیمم خاصی ندارد

  پاسخ
  1. 3.1

   امور مشتریان امین پرداز

   ازمون جی ار ای برای ۹۵ درصد رشته نیاز می باشد ممکن است گزینه های کمی وجود داشته باشند که این آزمون را نخواهند ولی با توجه به رقابت موجود توصیه به داشتن این آزمون است تا ریسک پرونده کم شود. اکثر دانشگاهها مینیمم خاصی ندارند ولی ۹۹درصد قبولی ها مینیمم نمره ۳۰۰ به بالا ارائه داده اند.

   پاسخ
 4. 4

  سهند

  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم و ترم اولم هسش . ۱۹ سالمه آیا میشه مثلا کارشناسی ارشد یا دکترا را در رشته های مربوط به علوم انسانی خودمون در آمریکا بورسیه بشیم و اینکه آیا با شغل معلمی هم می توان بورسیه گرفت؟
  لطفا بیشتر توضیح بدین

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت امین پرداز پارس می باشد.