تحصیل در کانادا

افتضاحبدمتوسطخوبعالی (۴ رای, امتیاز: ۴.۷۵ از ۵)
Loading...

تحصیل در کانادا در دانشگاه های معتبر کانادا یا دانشگاه های ممتاز کانادا از نظر وزارت علوم ایران معمولا یکی از اهداف تحصیل دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور می باشد.  تحصیل در کانادا در دانشگاههای کانادا برای ۲ ترم شهریور و دی ماه مقدور می باشد. برای شروع تحصیل در دی ماه یا ژانویه بایستی حداکثر تا آخر تیرماه پرونده خود را تکمیل نمایید.تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در کلیه مقاطع تحصیلی امکان پذیر است.

ویزای کانادا به صورت چند بار ورود می باشد. هزینه تحصیل در کانادا به صورت سالیانه ۲۰۰۰۰-۱۲۰۰۰ دلار کانادایی می باشد. بورسیه تحصیلی از دانشگاههای کانادا با شرایط خاصی قابل دریافت می باشد.
ویزا و پذیرش تحصیلی از دانشگاههای معتبر آمریکا و کانادا خدمات ویزای کانادا و آمریکا. مشاوره تخصصی انواع ویزای کانادا و امریکا، نوبت سفارت امریکا. پرداخت ها، لیست و کنترل مدارک سفارت کانادا وامریکا. پیکاپ ویزای امریکا و کانادا،سویس فی سفارت امریکا،اقدام انلاین ویزای کانادا،پر کردن فرم ds160 و فرمهای سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی،توریستی یا ویزیتوری,کاری و….

پذیرش تحصیلی کانادا

اولین مرحله از اقدام برای تحصیل در کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا می باشد که نیازمند نمره زبان تافل یا آیلتس مناسب میباشد. پذیرش تحصیلی کانادا برای دو ترم تحصیلی قابل دریافت می باشد. اپلای دانشگاه های کانادا را بایستی حدود شش ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در کانادا انجام داد.

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا به شرایط تحصیلی قبلی دانشجو ارتباط دارد. دارا بودن نمره زبان مناسب برای دانشگاه کانادایی از اولین مدارک مورد نیاز میباشد.

مراحل پذیرش دانشگاه های کانادا ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز دارد. ضوابط پذیرش دانشگاه های کانادا را برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت می باشد.

بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا را بایستی همزمان با اپلای دانشگاه در کانادا انجام داد و برای دانشجویان با شرایط علمی بالا امکان پذیر است.

تحصیل در کانادا تقریبا سالیانه ۱۴۰۰۰ دلار هزینه شهریه در کانادا دارد و کمک شایانی به آینده شغلی دانشجو میکند.

تحصیل در کانادا معمولا یکی از اهداف  دانشجویان خارجی می باشد که با دریافت مدرک تحصیلی در کانادا بتوانند شرایط شغلی بهتری برای خود و در آینده بیافرینند.
شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به کیفیت آنها تقریبا مناسب بوده و حدود۱۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کانادایی بصورت سالیانه خواهد بود که این شهریه در خصوص بورسیه تحصیلی در کانادا متقاوت خواهد بود.

برای تحصیل در کانادا دریافت ویزای تحصیلی کانادا ضروری می باشد. ویزای تحصیلی کانادا برای دریافت به حدود ۱-۲ ماه زمان نیاز دارد ونیازمند مدارک خاصی می باشد که بایستی توسط دانشجو تهیه شود و معمولا بصورت چند بار ورود صادر می شود.

ویزای تحصیلی کانادا نیازمند انجام انگشت نگاری یا بیومتریک در مراکز VACمیباشد و میتوان بصورت آنلاین نیز اقدام نمود.

ویزای تحصیلی کانادا طی شرایط خاصی به متقاضیان واجد شرایط دریافت ویزای کانادا اعطا میشود.

پروسه ویزای تحصیلی کانادا دارای مراحل پیچیده و حساسی می باشد که از زمان اقدام بایستی حتما تمامی مراحل را با دقت و با شرایط مناسب انجام داد. شانس دریافت ویزای کانادا با توجه به شرایط هر فرد و پرونده وی متفاوت می باشد.
ریجکت شدن ویزای کانادا یا رد شدن ویزای کانادا می تواند در دفعات بعدی اقدام برای ویزای کانادا تاثیر منفی بگذارد.  تحصیل در کانادا پس از ورود به کانادا نیازمند اجازه تحصیل در کانادا Study permit میباشد که توسط اداره مهاجرت کانادا و با توجه به مدارک دانشجو صادر میگردد. اجازه تحصیل در کانادا برای مدت تحصیل دانشجو در کانادا در خاک کانادا یا فرودگاه برای اولین بار صادر میشود.

بعد از ورود به کانادا قبل از پایان اجازه تحصیل در کانادا یا Study permit بایستی با هماهنگی قسمت دانشجویان خارجی دانشگاه کانادایی نسبت به تمدید اجازه تحصیل در کانادا اقدام نمود.
تحصیل در کانادا برای مقاطع لیسانس در کانادا ۴-۵ سال،ارشد درکانادا ۲-۳ سال و دکتری در کانادا ۴-۵ سال به طول می انجامد. تحصیل در کانادا در مقطع پست داک در کانادا ۱-۲ سال می باشد و می تواند برای دانشجو شرایط مهاجرت در کانادا را نیزفراهم آورد.

رشته های تحصیلی در کانادا

دانشگاههای کانادا برای تمامی مشاغل و زمینه های تحصیلی رشته های متناسب را ارائه می نمایند و برای مقاطع مختلف قابل ارائه می باشد.

دانشجویان میبایست ، رشته های تحصیلی در کانادا را مناسب با شرایط شغل در کانادا و آینده شغلی خود در کانادا یا دیگر نقاط جهان انتخاب نمایید، بهتر است با رشته های تحصیلی قبلی شما تطابق داشته باشد.

رتبه دانشگاههای کانادا

لیست دانشگاههای کانادا

جدیدترین لیست دانشگاههای کانادا مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بعد از ۲۰۱۷ در لینک بالا

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه دانشگاههای کانادا از حدود ۱۲۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار کانادایی میباشد که برای مقاطع تحصیلی لیسانس کمی بیشتر است ، در لینک بالا برخی از شهریه تحصیل در دانشگاههای کانادا آورده شده است.

۱۲ Comments

 1. اسحاق محمدی

  سلام شما برای دانشگاههای فرانسوی زبان هم فعالیت دارید؟ میخواستم بدونم چه شرایطی دارند؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   سلام خیر متاسفانه دفتر امین پرداز فقط برای دانشگاههای انگلیسی زبان اقدام انجام می دهد که جهت اپلای داشتن نمره آیلتس و با تافل الزامی می باشد .

   پاسخ
 2. رامین کاشف علیپور

  سلام برای رشته خلبانی هم فعالیت می کنید؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   خیر متاسفانه برای رشته هایی که واحد های عملی دارند اقدام نداریم.

   پاسخ
 3. محمد قربانی

  می خواستم بدونم پذیرش کالج چه شرایطی دارد؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   پذیرش کالج نسبت به دانشگاه شرایط راحت تری دارد ولی ریسک ویزایی بالایی دارد . دفتر ما روی دانشگاهها اقدام میکند و کلا توصیه برای بهبود شرایط ویزایی اقدام روی دانشگاهها می باشد.

   پاسخ
 4. جواد امینی

  میخواستم بدونم که با کار دانشجویی امکان تامین هزینه های تحصیل وجود داره ؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   چون کار دانشجویی به صورت پارت تایم می باشد فقط می تواند هزینه های زندگی شما را تامین کند . ولی در صورتی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید میتوانید از بورسیه های دانشگاهها استفاده نمایید تا هزینه های شما کاهش یابد.

   پاسخ
 5. رضا کرمان پور

  مبلغ بورسیه چقدر می باشد؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   مبلغ بورسیه بنا به شرایط دانشجو میزان فاند موجود دانشگاه و استاد متفاوت می باشد. میتواند به صورت تخفیف شهریه ,TA,RA و یا فول فاند باشد.

   پاسخ
 6. محمد مهدی مصطفوی

  عرض ادب و احترام
  من در حال دریافت ویزای اسکیل ورکر هستم از طریق OIDواسه استان ساسکاچوان منتظر صدور ویزا هستم ایا می‌تونم همزمان واسه رشته ام بی ای اقدام کنم؟ایا در صورتیکه ویزای من نیاد(نامه پی پی آر دریافت نکنم) تا زمان صدور ویزای تحصیلی سفارت کانادا به من ویزای تحصیلی میده؟ ریجکت نمیشم؟

  پاسخ
  1. امور مشتریان امین پرداز

   سلام بهتر است فعلا منتظر بمانید تا وضعیت ویزای شما مشخص شود چون همزمان نمی توانید برای دو ویزا اقدام کنید. اگر ویزای کاری شما رد شود می توانید ویزای دانشجویی اقدام نمایید اما یک مقدر ریسک ویزاتون بالا تر میرود.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه : گروه شرکتهای عالیان شیوه